قالب وردپرس

تاثیر فیلم های سخنرانی تد در کسب و کارها

چرا باید فیلم های سخنرانی TED را ببینیم؟
چرا باید فیلم های سخنرانی TED را ببینیم؟
۲ آذر ۱۳۹۶
گزارش سینما کارآفرینی هشتاد و چهار
گزارش سینما کارآفرینی هشتاد و چهار
۴ آذر ۱۳۹۶

تاثیر فیلم های سخنرانی تد در کسب و کارها

تاثیر فیلم های سخنرانی تد در کسب و کارها

چرا باید فیلم های سخنرانی TED را ببینیم؟

 • سید مهدی علاقه بند
 • مدیر عامل شرکت مشاورین داده گستر
تاثیر فیلم های سخنرانی تد در کسب و کارها

گفتگو با جناب آقای مهندس مهدی علاقه بند (مدیر عامل شرکت مشاورین داده گستر)

 

 • تاثیر فیلم های سخنرانی تد در کسب و کارها

   

  از زمانی که در حوزه ی آموزش و ارتباطات به دنبال سمینارهای متعددی بودم دغدغه این را داشتم که چه طور این تئوری های گفته شده عملیاتی می شوند ،اما متاسقانه مطالب در قالب دانشگاهی و آکادمیک بودند و بصورت کلاسیک به یک سری موارد اشاره میکردند. من در جست و جو راهکاری برای عملی کردن تئوری ها بودم که با سخنرانی های تد آشنا شدم.
  نقطه ی خلعی که خودم به شخصه احساس میکردم بحـث کاربردی بودن موضوع بود.اینکه این مباحث تئوری چطور در کسب و کارهای ما میتواند نمود پیدا کند و روش عملیاتی کردن آن چیست؟…
 • چرا باید فیلم های سخنرانی TED را ببینیم؟

  تد موضوعیست که سالها در دنیا  اتفاق افتاده و خوشبختانه ظرف چند سال گذشته در ایران نیز توانسته به خوبی این موضوع عملیاتی شود. در مشهد نیز با حضور پررنگ دوستانی مانند شما توانستیم این قضیه را به شکل مطلوبی تسلی دهیم.
  نکته ی مهم اینست که ما در تد در قالب برنامه هایی کوتاه و کاملا عملیاتی تجربیات برخی از استارت آپ ها و شرکتهای بزرگ در دنیا را در قالب ابتکار عمل ها و خلاقیت هایی که داشته اند ، به صورت مشهود می بینیم و روند رشد آنها را بطور کاملا کاربردی مشاهده و دنبال می کنیم . مسلم است که این اتفاق بسیار مفیدتر از آموزش مطالب صرقا به صورت کلاسیک  و فارغ از چگونگی استفاده ی آن ها در کسب و کار می باشد.
نکته ی مهم اینست که ما در تد در قالب برنامه هایی کوتاه و کاملا عملیاتی تجربیات برخی از استارت آپ ها و شرکتهای بزرگ در دنیا را در قالب ابتکار عمل ها و خلاقیت هایی که داشته اند را به صورت مشهود میبینیم
 و روند رشد آنها را بطور کاملا کاربردی مشاهده و دنبال میکنیم.که مسلما این اتفاق بسیار مفیدتر است نسبت به اینکه ما مطالبی را به صورت کلاسیک فقط دنبال کنیم فارغ از اینکه چگونه از آنها در کسب و کارهایمان استفاده کنیم.
اما حضور در جمع و تماشای این سخنرانی ها در کنار دیگر افراد فارغ از سینرژی ای که در جمع به ما انتقال داده میشود و تاثیر گذاری را به مراتب بالا میبرد که کاملا واضح و روشن است ،بحث ها و تحلیل هایی که پس از نمایش فیلم ها اتفاق می افتد،تحلیل هایی که دوستان بر اساس تجارب شخصی ای که در بیزینس ها و شرکتهای خودشان از این قبیل مباحث دنبال میکنند فوق العاده مهم است و برای شخص خودم نیز بسیار جذاب است.

سید مهدی علاقه بند

 • چرا به جلسات گفتگو محور و تحلیل فیلم مثل سینما کارآفرینی برویم؟

ما به دو شکل میتوانیم از مباحث تد استفاده کنیم ؛میتوانیم فیلم های تد را شخصا از اینترنت دانلود کرده و آنها را در منزل به صورت شخصی بینیم.که به دلیل دیدگاهی که به ما میدهد، هم مفید است و هم مطلوب.اما حضور در جمع و تماشای این سخنرانی ها در کنار دیگر افراد فارغ از سینرژی ای که در جمع به ما انتقال داده میشود و تاثیر گذاری را به مراتب بالا میبرد که کاملا واضح و روشن است ،بحث ها و تحلیل هایی که پس از نمایش فیلم ها اتفاق می افتد،تحلیل هایی که دوستان بر اساس تجارب شخصی ای که در بیزینس ها و شرکتهای خودشان از این قبیل مباحث دنبال میکنند فوق العاده مهم است و برای شخص خودم نیز بسیار جذاب است
 و خیلی از افراد هم هستند که مباحث بعد از پخش سخنرانی تد برایشان دارای جذابیت بسیار بیشتری است نسبت به محتوای اولیه ی تد؛چرا که به دلیل بحث و گفتگو فرصت انتقال اطلاعات و تجربیات به یکدیگر است و قطعا این دو موضوع در کنار یکدیگر میتواند ما را به مسیر بهتری هدایت و راهنمایی کند .

irantedx

چرا باید فیلم های سخنرانی TED را ببینیم؟ چرا باید فیلم های سخنرانی TED را ببینیم؟ چرا باید فیلم های سخنرانی TED را ببینیم؟ چرا باید فیلم های سخنرانی TED را ببینیم؟ چرا باید فیلم های سخنرانی TED را ببینیم؟ چرا باید فیلم های سخنرانی TED را ببینیم؟ چرا باید فیلم های سخنرانی TED را ببینیم؟

 

تاثیر فیلم های سخنرانی تد در کسب و کارها تاثیر فیلم های سخنرانی تد در کسب و کارها تاثیر فیلم های سخنرانی تد در کسب و کارها تاثیر فیلم های سخنرانی تد در کسب و کارها

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *