قالب وردپرس

چگونه محصول بازار پسند تولید کنیم؟

گزارش سینما کارآفرینی هشتاد و پنج
گزارش سینما کارآفرینی هشتاد و پنج
۱۸ آذر ۱۳۹۶
فایل صوتی رایگان اداره شرکت بدون قانون
فایل صوتی رایگان اداره شرکت بدون قانون
۲۰ آذر ۱۳۹۶

چگونه محصول بازار پسند تولید کنیم؟

چگونه محصول بازار پسند تولید کنیم؟

چگونه محصول بازار پسند تولید کنیم؟

چگونه محصول بازار پسند تولید کنیم؟

چگونه محصول بازار پسند تولید کنیم؟

همه ی کسب و کارها وابسته به محصولات و خدماتی هستند که خوب به فروش برسند . محصولی خوب است که در عمل و در بازار امتحان خود را پس داده است و مشتریان تقاضای استفاده از آن را دارند قبل از طراحی هر محصول هنگام تولید و در زمان توسعه ی بازار در هر مرحله ای باید از تجربه ی مشتری باخبر باشیم و آن را در نظر بگیریم .
چگونه محصول بازار پسند تولید کنیم؟

 از میانبرها چه چیزی می توان آموخت؟

  • مشتریان چطور می توانند ما را در طراحی محصول کمک کنند ؟
  • محصول مشتری پسند چه ویژگی هایی دارد ؟
  • آیا محصول یا خدمتی که طراحی می کنیم مورد پسند مشتریمان هست ؟
  • آیا مشتری حاضر است برای آن پولی پرداخت کند ؟
  • مشتریان محصولات یا خدماتی را انتخاب می کنند که مناسب سلایق و علایق شخصیشان باشد ؛ اما ما چطور می توانیم این علایق و سلایق را تشخیص دهیم و بفهمیم ؟
چگونه محصول بازار پسند تولید کنیم؟
اقای تام هولم در این باره می تواند به شما کمک کند . این فرد یکی از سخنرانان تدتاک است سه نمونه ی واقعی از تحقیقاتش در نقاط مختلف دنیا را توضیح داده و به ما نشان می دهد چطور قبل از اینکه محصول یا خدماتی را طراحی کنیم نیاز مشتریمان را بفهمیم تا بتوانیم محصول یا خدمتی را طراحی کنیم که پرفروش باشد ؟

ایشان سخنرانی خود را با این جملات شروع می کنند :

زمانیکه محصولات ،خدمات یا کسب و کار جدیدی طراحی می کنیم فقط زمانی می توانیم بفهمیم آنها چقدر خوبند و طراحی شان تا چه اندازه خوب است که ببینیم چقدر در دنیای واقعی در عمل استفاده شده اند .
در ادامه ی سخنرانی ، ایشان به این نکته اشاره می کنند که من هربار که از میدانی در لندن عبور می کنم یاد این موضوع می افتم که این میدان واقعا قشنگ است و فضای بزرگ و سرسبزی دارد که دور تا دور آن پر از ساختمان است و بعد مسیری خاکی که از وسط جاده ی اصلی می گذرد مشخص است که مردم نمی خواهند این همه راه را دور بزنند به جای ان می خواهند میانبر بزنند و ان میانبر خودش را تقویت می کند . همچنین مثال دیگری در مورد دانشگاهی تعریف کردند که بعد از ساخت ان ، راه ها یا جاده ای را برای عبور و مرور دانشجویان در نظر نگرفته اند ،تا خود دانشجویان بهترین راه هایی که می شد به دانشگاه رسید را پیدا کنند و سپس بعد از چند ماه طراحان راه هایی که انها بوجود اورده بودند را سنگفرش کردند .
چگونه محصول بازار پسند تولید کنیم؟
به این میانبر ها یک مسیر دلخواه میگویند که اغلب ،مسیری با کمترین مقاومت است.
به این ترتیب طراحان شهرسازی لندن به این قانون پی بردند که پیاده رو ها را بر اساس تجربه ی استفاده ی شهروندان از مسیرهای عبوری طراحی کرده و بسازند به جای انکه طراحی براساس ایده های تئوری شهرسازی باشد.

گزارش سینما کارآفرینی هفتاد و شش گزارش سینما کارآفرینی هفتاد و شش گزارش سینما کارآفرینی هفتاد و

سه نکته ی مهمی که اقای تام هولم در این سخنرانی در مورد طراحی براساس تجربه ی مشتری به انها اشاره کردند :
۱_ما به طرح هایی برای نیازهای واقعی انسانها نیازمندیم،همدلی با خواسته ی مشتری بزرگترین نمودار اولیه در موفقیت است .طراحی برای نیازهای واقعی در حالیکه کمترین اصطکاک را دارند،
۲_مورد بعدی اینکه خدماتتان را شروع کنید ،به بیرون از فضای شرکت و محیط کارتان بروید و به نیازهای واقعی مردم توجه کنید و ببینید مردم به چه چیزهایی احتیاج دارند و واقعا چه چیزی میخواهند؟
۳_و اخرین مورد اینکه دنیا به سرعت در حال تغییر است و همه چیز به شدت عوض میشود و شما باید خیلی سریع خود را با این شرایط جدید وفق دهید.

 

در صورتی که این مقاله برای شما مفید بوده و به دنبال مطالب بیشتری هستید میتوانید فیلم  ” از میانبرها چه می توان آموخت؟ را ببینید .

چگونه محصول بازار پسند تولید کنیم؟ چگونه محصول بازار پسند تولید کنیم؟ چگونه محصول بازار پسند تولید کنیم؟ چگونه محصول بازار پسند تولید کنیم؟ 

 

سینما کارآفرینی هفتاد و ششگزارش سینما کارآفرینی هفتاد و ششگزارش سینما کارآفرینی هفتاد و ششگزارش سینما کارآفرینی هفتاد و شش

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *