قالب وردپرس

گزارش سینما کارآفرینی هشتادو سه

گزارش سینما کارآفرینی هشتاد و دو
۲۶ مهر ۱۳۹۶
فایل صوتی رایگان اداره شرکت بدون قانون
چگونه یک شرکت را بدون قانون اداره کنیم
۱۶ آبان ۱۳۹۶

گزارش سینما کارآفرینی هشتادو سه

گزارش سینما کارآفرینی هشتادو سه

گزارش سینما کارآفرینی هشتادو سه
سخنران فیلم Ted این جلسه آقای تیم اِربن،با تحلیل و تدریس آقای مهندس مهدی شهبازی مشاور و مدرس کسب و کار

گزارش سینما کارآفرینی هشتادو سه
 سینما کارآفرینی هشتادو سه پس از خوش آمدگویی و خیرمقدم به مهمانان با معرفی حضار به یکدیگر و شرح مختصری از فعالیت هایی که به آنها مشغولند آغاز شد.
پس از آن آقای مهندس مهدی شهبازی مشکلاتی که سر راه انسان وجود دارد یا  ممکن است در طول زندگی به آنها برخورد کنیم  را دلیل نداشتن مدیریت فردی دانسته و دلیل اصلی  این مشکلات را ضعفهای درونی بیان و برای نمونه به عقب انداختن کارها و از زیر کار در رفتن اشاره نمودند.سپس حضار را به دیدن سخنرانی دعوت کردند تا این مبحث را از زبان فردی موفق و تجربه ی شخصی اش بشنوند.
سخنران این جلسه ی تد تاک ،اقای تیم اربن عقب انداختن کارها و انجام ندادن آنها تا زمانی که مجبور نشده ایم  را با طرح داستانی خلاقانه و طنزگونه بیان کردند که بطور مختصر به اینصورت بود:
گزارش سینما کارآفرینی هشتادو سه
ذهن همه ی انسانها دارای سه شخصیت داستانی و نقش اصلی میباشد.یک تصمیم گیرنده ی منطقی،میمون لذت جو و یک غول ترس(یا به عبارتی عذاب وجدان)
تصمیم گیرنده ی منطقی سعی دارد تمام کارها را به موقع،با برنامه ریزی و سر وقت انجام دهد
میمون بازیگوش ،  بازی و سرگرمی های کوچک و لحظه ای را ترجیح میدهد و مدام از زیر کارها و مسئولیت ها شانه خالی میکند
و اما غول ترس که تنها کاراکتری است که میمون بازیگوش از آن حساب برده و میترسد زمانی که مهلت خیلی کمی تا اتمام کارها داریم بیدار میشود و میمون را فراری داده و دوباره فرمان مغز را به دست تصمیم گیرنده ی منطقی میدهد.
از جمله پیامدهایی که به دلیل نپرداختن به موقه به وظایفمان ممکن است با آنها روبرو شویم پایین آمدن ناخودآگاه راندمان کاریمان، کاهش اعتماد به نفس،ایجاد تنش و افزایش استرس و … است
پس از پخش فیلم که به توصیف ویژگیها و خصوصیات افراد دقیقه نودی و کسانی که عادت به عقب انداختن کارها تا دقایق پایانی دارند پرداخته بود ؛افراد حاضر در جلسه با بیان تجربیات شخصی و یا اطرافیانشان برداشت خود را از فیلم کاملتر کردند.
جناب دکتر تهرانی در مورد توانایی و عدم توانایی نه گفتن به پیشنهادات دوستان صمیمی و اشنایان مبنی بر تفریح و دیدار تازه کردن که گاهی باعث میشود از کارها و اولویت ها عقب بمانیم صحبت کردند.
جناب مهندس چوپانیان :به طور قاطع و ثابت نمیتوانیم حالتی کلی برای رفتار همه ی انسان ها تعریف کنیم چرا که آدمها با یکدیگر متفاوتند و ممکن است همه دارای همین ویژگیها نباشند برای مثال به فرزندشان اشاره کردند که ابتدا تمام تکالیفش را بطور کامل انجام میدهد و بعد تمام وقت خود را صرف بازی و استراحت میکند بدون اینکه نگرانی و استرسی داشته باشد.
جناب دکتر تهرانی : ما در ابتدا باید به بعد های مختلف شخصیتی مان که شامل بالغ ،کودک و والد است آگاه باشیم. بالغ نقش تصمیم گیرنده ی نهایی را دارد و تعیین میکند کدام بعد (کودک یا والد) اولویت دارد.زمانی که ما اول به ندای کودکمان گوش میکنیم و تفریح و لذت لحظه ای را انتخاب میکنیم نه تنها واقعا از آن سرگرمی و وقت گذرانی مان لذت نمیبریم  بلکه همیشه استرس کارهای عقب افتاده مان را نیز داریم اما ااگر در ابتدا به ندای والدمان گوش کنیم و به انجام دادن به موقع وظیفه مان بپردازیم پس از پایان دادن به آن کار تمام خستگی آن از بین میرود .پس ما باید بپذیریم و آگاه باشیم که در ابتدا به ندای والد و سپس ندای کودک درونمان اولویت دهیم.
جناب مهندس شهبازی پیرو صحبت های اقای تهرانی به بیان نکاتی پرداختند:
زمانی که ما چندین کار نیمه تمام در ذهنمان داریم و به اصطلاح پرونده های برخی از کارها باز است ذهن را درگیر کرده و بی جهت  از ما انرژی میگیرد . به این صورت که با هر پرونده که در ذهن ما باز است راندمان کار ما پایین تر می آید.
این مسئله همچنین رابطه ی مستقیمی با اعتماد به نفس دارد ، کسانی  که کارهای نیمه تمام بیشتری در ذهنشان دارند نست به سایر افراد از عزت و اعتماد به نفس کمتری برخوردارند.
بطوریکه برای شروع کارهای جدید رغبت و میل گذشته را ندارند چرا که تصورشان اینست در صورت شروع نمیتوانند کار را به اتمام برسانند و نیمه رها میکنند.علاوه بر این از دید دیگران نیز به قول معروف  ادم بدقول و نامنظمی دیده شده و دیگر کمتر به او اعتماد میکنند.
سرکار خانم زرقی به مبحث گیم فیکیشن اشاره کردند(گیم فیکیشن بازی نیست اما به کار گرفتن عناصر بازی در یک محتوای کاملا جدی  و غیر بازی است.)ایشان معتقد بودند بازی و یا به حالت بازی در اوردن کارها میتواند باعث شود افراد علاوه بر حفظ روحیه ی سرزندگی و شادشان ،کارهایشان را نیز بهتر از قبل انجام دهند.
جناب مهندس جلا : در زندگی اولویت ها و ترجیحات وجود دارد.هر انسان با توجه به شناختی که از خود و سیستم شخصیتی خودش دارد به کارهایش اولویت میدهد.اما در بعضی اوقات نمیشود با میل شخصی به انجام کارها پرداخت(مثلا در زمانی که زمان به پایان رساندن یک وظیفه کوتاه باشد.)جناب جلا معتقدند انسان باید انتظار بالایی از خود داشته باشد تا بتواند از بیشتین حد توانایی اش استفاده کند.

گزارش سینما کارآفرینی هشتادو سه

اقای مهندس شهبازی از جناب حیدری (مربی فیتنس و بدنسازی )در مورد سختیها و مشکلاتی که برای رسیدن به جایگاه الانشان تحمل کرده اند پرسیدند و از ایشان خواستند تا از دیدگاه ورزش توضیحی در مورد اینکه ایا ما در زندگیمان باید کودک درونمان را تحت کنترل قرار دهیم تا بتوانیم موفق شویم یا میشود بدون سرکوب کردن کودک درون باز هم به موفقیت رسید ؟اقای حیدری: در ابتدا گفتند تلاش به تنهایی فایده ای ندارد و برای موفقیت باید حتما هدف یا اهداف مشخص داشت و در راستای آن تلاش کرد. سعی کنید کارهای خودتان را به موقع انجام دهید و بعد از انجام دادن کامل یک کار به سراغ کار بعدی بروید.
جناب دکتر تهرانی: هر انسانی با دیگری متفاوت است.تفریح انها نیز با هم فرق میکند ما ابتدا باید خودمان را بطور کامل بشناسیم و بدانیم از چه راهی احساس لذت و شادمانی داریم.هرگز نباید توانایی ها و راه های رفع خستگی خود را با دیگران مقایسه کنیم.و باید به اندازه ی ظرفیت روانی خودمان باید فعالیت اخلاقی انجام دهیم.
جناب مهندس چوپانیان در ادامه ی صحبت اقای تهرانی گفتند: من چند روز قبل با ایه ی : ” لا یکلف الله نفسا الا وسعها ” روبرو شدم که بسیار جالب بود ،چرا خداوند از وسعها استفاده کرده است؟ چرا از کلماتی که به معنی انرژی و توانایی و… است استفاده نکرده است؟زیرا در اینجا بحث توسعه است.مانند معلمی که بر اساس توانایی های شاگردانش به انها تکلیف میدهد.خداوند به اندازه ی توسعه ای که شما برنامه ریزی میکنید به شما تکلیف میدهد.
جناب مهندس دارابی از تجربیات خودشان گفتند : من زمانی که در تعاملات اجتماعی و در ارتباط با دوستانم هستم خیلی انرژی میگیرم و تمام خستگی ام فع میشود و هنگامی که در محیط کارم تنها باشم احساس کسل بودن و افسردگی دارم ،چون وقتی انسان با هم نوع خودش یا حتی طبیعت ارتباط برقرار میکند انرژی مثبت میگیرد و میتواند به بهترین شکل به کارها و فعالیت هایش بپردازد.
اقای مهندس شهبازی به عنوان جمع بندی به جمله ای معروف از امام علی (ع) که اتفاقا استیو جابز هم مانند این جمله را بارها گفته بود اشاره کردند،”طوری زندگی کن که تصور کنی امروز آخرین روز زندگی ات است “
اگر ما هرکاری را به موقه و سر وقت انجام دهیم استرس و نگرانی و ترس از پیش آمد های آن را نداریم و با خیالی آسوده و ذهنی آرام میتوانیم زندگی کنیم.
به طور کلی هر شخصی به گونه ای متفاوت میتواند از چیزهای مختلفی لذت ببرد ؛ما باید تلاش کنیم اول خودمان را کامل بشناسیم ،اینکه از چه چیزهایی لذت میبریم ،چه کارهایی برایمان کسل کننده است،از چه راه هایی میتوانیم خستگی مان را جبران کنیم و…
باید خودمان باشیم و از مقایسه کردن خودمان با دیگران دوری کنیم .سعی کنیم با برنامه ریزی ،کار و تفریحمان را متناسب کنیم تا نه در فعالیت هایمان خلل ایجاد شود و نه به دلیل خستگی و عدم استراحت فکری،جسمی و به عبارتی تازگی روح ، ذهنمان مشوش شود و همیشه احساس ناراحتی کنیم.

گزارش سینما کارآفرینی هشتادو سه گزارش سینما کارآفرینی هشتادو سه گزارش سینما کارآفرینی هشتادو سه گزارش سینما کارآفرینی هشتادو سه

گزارش سینما کارآفرینی هشتادو سه

 

گزارش سینما کارآفرینی هشتادو سه گزارش سینما کارآفرینی هشتادو سه گزارش سینما کارآفرینی هشتادو سه گزارش سینما کارآفرینی هشتادو سگزارش سینما کارآفرینی هشتادو سه گزارش سینما کارآفرینی هشتادو سه گزارش سینما کارآفرینی هشتادو سهه گزارش سینما کارآفرینی هشتادو سه گزارش سینما کارآفرینی هشتادو سه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *