قالب وردپرس

گزارش سینما کارآفرینی هشتاد و شش

صد دانه یاقوت در TED نشسته
شب یلدا با فیلم های سخنرانی TED
۲۷ آذر ۱۳۹۶
سایت TED را از دست ندهید
سایت TED را از دست ندهید
۳۰ آذر ۱۳۹۶
گزارش سینما کارآفرینی هشتاد و شش

گزارش سینما کارآفرینی هشتاد و شش

گزارش سینما کارآفرینی هشتاد و شش

گزارش سینما کارآفرینی هشتاد و شش

قبل از پخش TED Talks جلسه ۸۶ سینما کارآفرینی  ، آقای مهندس مهدی شهبازی از مخاطبین پرسیدند ؛ آخرین کتاب تخصصی در حوزه کاری خودتان که خوانده اید چه بوده است؟
آقای مشمول از کتابی به نام چکش بصری (نوشته ی خانم لورا رِیس ) اسم بردند ؛ که هفته گذشته آن را مطالعه کرده بودند . ایشان گفتند : این کتاب هم دانش جدید به من داد  و همچنین بخشی از اطلاعاتی را که از قبل می دانستم در ذهنم دسته بندی کرد  و به آنها شکل و سمت و سو داد و توانستم به دانش خود نظم بدهم  ، تا بتوانم راحت تر از آن استفاده کنم ( این کتاب می تواند ایده های خوبی در حوزه طراحی شعار و برندینگ برای شرکت ها به شما بدهد ) .
گزارش سینما کارآفرینی هشتاد و شش
جناب رمضانیان ، در مورد کتابی که با مضمون ایران گردی که اخیراً در حال مطالعه آن هستند صحبت کردند ، سبک نگارش و ادبیات این کتاب برای ایشان جذاب بوده و دیدگاه های جدیدی برایشان داشته است .
یکی از مهمانان نوجوان ، این هفته از کتاب اثر مرکب نوشته ی ” دارن هاردی”  به عنوان کتابی که خیلی برایشان آموزنده بود تعریف کردند ، ایشان عناوینی که در کتاب بیان شده بود را ، عامل بسیار تأثیر گذار و مهمی در درک بسیاری از جملات مربوط به موفقیت و پیشرفت می دانستند . چرا که خیلی از این جملات امروزه برای افراد به صورت کلیشه ای درآمده اند .
شخص دیگری از حضار ، کتاب ( هکتارها الماس ) را پیشنهاد کردند ( این کتاب در مورد سرگذشت چهل نفر از افرادی است که به راحتی موفق نشدند و برای رسیدن به موفقیت سختی های زیادی را پشت سر گذاشته اند .) با مطالعه ی این کتاب متوجه می شوید افراد موفق به راحتی به ثروت و موفقیت نرسیده اند ، بلکه تلاششان چندین برابر سایر افراد معمولی بوده است و برای رسیدن به جایگاهی که الان دارند سالها تلاش و زحمت وجود دارد .
یکی دیگر از نوجوان های موفق این جلسه از  سری مستندهای ” آقای مایکل مور ” که جدیدا دیده بود تعریف کرد و اصرار داشت سایر افراد هم تماشا کنند  (نام این مستند : این بار به کجا حمله کنیم ) .
آقای شهبازی پس از صحبت دوستان به ابن موضوع اشاره کردند ، که ما بعضی از مواقع دانشی را کسب می‌کنیم که خیلی  ورطه ی عملیاتی آن را به کار نمی بریم یا برعکس آنقدر دچار عملی کردن کارها می شویم که خودمان را آپدیت و اطلاعاتمان را به روز نمی کنیم .
موضوع تدتاک این هفته در مورد افراد موفقی بود که از تمام جنبه ها در سطح ایده آل قرار دارند و چه از نظر کسب و کار و چه دانش هیچ وقت کهنه و قدیمی نمی شوند .
جناب شهبازی همچنین معتقدند ؛ یک تفاوت مهم بین مدیران و کارآفرینان طراز اول با کسانی که تازه شروع به کار می‌کنند موضوع تجربه است اما تجربه پس از سالها کهنه می شود و دیگر کارایی قبل را ندارد . اکنون سوال اینجاست که افراد موفق چه کاری می کنند که همچنان موفقند و تجربه هایشان قدیمی نمی‌شود ؟

ادامه ی گزارش سینما کارآفرینی هشتاد و شش

پس از پخش مستند سرکار خانم مهندس تیموری تحلیل‌گر جلسه این هفته ، از سرفصل های مهم سخنرانی  با عنوان منطقه عملکرد و منطقه‌ی یادگیری نام بردند .

نظریه‌ برخی از  دوستان حاضر در جلسه :

به نظر من منطقه یادگیری همان زمان هایی است که ما مشغول مطالعه ، تحقیق و جستجو و …هستیم . و سعی می‌کنیم اطلاعاتمان را بالا ببریم ، کلاسهایی که می رویم، حتی فیلم هایی که می بینیم و… ، همگی جزو منطقه یادگیری ما محسوب می شود .
یکی از مشکلاتی که در حال حاضر وجود دارد این است که ، خیلی از افراد به سمت عملگرایی رفته اند به طوری که تعداد این دوستان بیشتر از افرادی است که ابتدا سعی می کنند یاد بگیرند و با اطلاعات کامل کاری رو شروع کنند و بعد از یادگیری آنها را عملی کنند . حتی در حال حاضر تعداد مشاوران برندها بیشتر از خود برند هاست ! و همه ادعای تخصص و بهترین بودن دارند در حالیکه متاسفانه خیلی از آنها هیچ عقبه و  تجربه قابل قبولی ندارند .
بعضی از دوستان از وضعیت کنونی خود صحبت کردند ، که در حال حاضر در منطقه یادگیری هستند و سعی می‌کنند فقط اطلاعات خود را بیشتر و بیشتر کنند تا بعد از مدتی با اطلاعات کامل وارد بُعد عملی شوند ؛ اما برخی دیگر از حضار مخالف این نظر بودند و برعکس معتقد بودند برای موفقیت باید یادگیری و عملکرد ، موازی یکدیگر و در یک راستا باشند .
در طی چند سال اخیر با توجه به تجربیاتی که بدست اوردم ، مثلا برای مدتی فقط به دنبال یادگیری بودم ، مدتی فقط به دنبال کسب تجربه ، در نهایت متوجه شدم بیشترین پیشرفت کاری و شخصیتی را زمانی داشتم که در حال یادگیری بودم و همزمان از دانشم استفاده کردم .
به گفته ی سرکار خانم مهندس تیموری ، ما باید مانند یک برف پاک کن عمل کنیم یاد بگیریم عمل کنیم یاد بگیریم عمل کنیم …)
 • خانم مهندس تیموری ادامه دادند:

ما در انتقال آموزش خیلی مهارت داریم و به همین دلیل است که تعداد آموزش دهنده های ما بسیار بالاست . مهارت ما در انتقال دانش است ، ولی ما در انتقال مهارت ، مهارت نداریم . به همین دلیل تعداد مشاوران کسب و کار و مدرسین زیاد است ، اما افرادی که واقعا از ان علم و دانش بصورت عملی استفاده کنند کم است. در حالیکه اگر ما مهارتی را بصورت تجربی و عملی در اختیار داشته باشیم ، نباید ان را به راحتی در اختیار دیگران قرار دهیم و باید ان را برای رشد و پیشرفت شرکت ، یا مجموعه ی خودمان به کار بریم نه مشاوره برای سایر شرکت ها و مجموعه های رقیب .
_آقای رمضانیان از تجربه خودشان اینطور گفتند : در پروژه یکپارچه سازی همه فرآیندها ، در همه مکان ها و قابلیت اتصال آن با دنیای بیرون ، ما تاثیر بسیار بالای همزمان یادگیری و عملکرد را به عینه دیده ایم . در پروژه ی سال ۸۵ ، در طی یک سال تمام کارکنان بانک کشاورزی شروع به یادگیری و در عین حال عمل کردن به مطالب جدیدی که همان روز اموخته اند  . و در عین حال آموزش دادن آن به مشتری و انجام کارهای مشتری به همان روش سابق ، که در نهایت این پروژه بسیار موفقیت‌آمیز بود .
_آقای نیک اندیش در مورد یادگیری حساب شده توضیحاتی دادند : یادگیری حساب شده در مورد این است که اگر بودن در منطقه ی یادگیری خوب است پس چرا همه ی افرادی که در این منطقه هستند و تعدادشان هم کم نیست همه جزو آدم های موفق نیستند ? نکته اینجاست که یک سری تفاوت ها با هم دارند یا بهتر است بگویم یکسری ریز مهارت ها به یادگیری حساب شده محسوب می شوند
و در نهایت سرکار خانم تیموری به عنوان جمع بندی به مطالبی اشاره کردند که در پایین
 • بطور خلاصه در اختیارتان قرار داده ایم:

یکی از مهمترین عواملی که باید هرفرد به آن توجه کنند این است که مهارت های خود را بشناسد و با توجه به آن ، ریز مهارت های خود را نیز در بیاورد تا بتوانند با شناخت کامل  به سراغ کارهایی که در آن استعداد دارد برود . دقت کنید وقتی سعی دارید مهارتی را یاد بگیرید حتماً روی همان یک مهارت تمرکز کنید  همزمان سعی در یادگیری چند مهارت نکنید ، چون تا زمانی که آن مهارت را به ریز مهارت‌ها تبدیل نکنید و بلافاصله آنها را در کار و زندگی روزمره به کار نبرید هیچ پیشرفتی نخواهید داشت .

 

در انتها از عزیزانی که ما را در این نشست یاری کردن سپاسگزاریم : میزبان نسشت هلدینگ اقتصادی امکان

 • مستند سازی تصویری : خانم زهرا شایق از اعضای ایران تداکس
  نویسنده گزارش نشست : خانم صدف رحمانی
  و تمام عزیزانی که در نشست ۸۶ سینما کارآفرینی حضور داشتند.

  گزارش سینما کارآفرینی هشتاد و شش گزارش سینما کارآفرینی هشتاد و شش گزارش سینما کارآفرینی هشتاد و شش 

گزارش سینما کارآفرینی هشتاد و شش

گزارش سینما کارآفرینی هشتاد و شش گزارش سینما کارآفرینی هشتاد و شش گزارش سینما کارآفرینی هشتاد و شش گزارش سینما کارآفرینی هشتاد و شش

2 دیدگاه ها

 1. علی رمضانیان رمضانیان باجگیران گفت:

  سلام. جلسه خیلی خوبی بود. البته مثل همیشه.
  امیدوارم در این اه موفق باشید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *