قالب وردپرس

گزارش سینما کارآفرینی هفتاد و شش

فایل صوتی رایگان زبان بدن
۲۵ تیر ۱۳۹۶
گزارش سینماکارآفرینی هفتاد و هفت
گزارش سینماکارآفرینی هفتاد و هفت
۱۱ مرداد ۱۳۹۶

گزارش سینما کارآفرینی هفتاد و شش

طی دو سال گذشته سینماکارآفرینی به صورت جلساتی گفتگو محور همراه با فیلم های آموزشی در حیطه کسب و کارآفرینی با هدف کمک به ارتقا فردی و سازمانی مدیران و کارآفرینان و بهبود اکوسیستم شرکت های نوپا یا همان استارتاپی ها اجرا شده و این گزارشی از هفتاد و ششمین جلسه ای است که برای جمعی از اساتید ، مدیران ، کارآفرینان و علاقه مندان به مباحث کسب و کار در تاریخ ۹۶/۴/۲۷ برگزار شده است.

گزارش سینما کارآفرینی هفتاد و شش

گزارش سینما کارآفرینی هفتاد و شش

گزارش سینما کارآفرینی هفتاد و شش

در این جلسه جناب آقای مهندس مهدی شهبازی ، مشاور کسب و کار و مربی کارآفرینی معرفی و تحلیل کامل فیلم را انجام دادند.ایشان در ابتدای جلسه درباره این که چرا برخی شرکت ها و افرادی همچون رهبران بزرگ در دنیا بسیار تاثیرگذارند ، مخاطب خود را پیدا می کنند ، به راحتی تیم خود را تشکیل می دهند و ایده ی خود را عملی می سازند ؟و ادامه دادند که چرا برخی کمپانی ها و یا شرکتی  مثل اپل “apple” زمانی که محصول و یا خدمات جدیدی را می خواهند وارد کنند ، مردم قبل از آمدن محصولات به بازار جلوی درب کمپانی صف می کشند تا حتی با قیمت های بسیار بالا محصول را خریداری کنند ؟

سینما کارآفرینی 76

ایشان در ادامه جلسه چند سوال از حضار می پرسند و افراد را به دیدن فیلم این جلسه ” چگونه رهبران بزرگ الهام بخش می شوند ؟” دعوت می کنند.این فیلم که سخنران آن آقای سایمن سینک در سال ۲۰۰۶  بوده ، بیش از سی و سه میلیون بار در سایت رسمی تد در دنیا دیده شده.آقای سایمن سینک علت تاثیرگذاری رهبران بزرگ و قدرت کمپانی های آن ها را این گونه تقسیم بندی می کند :تقریبا همه کمپانی ها و افراد در باره ی اینکه “چه” کاری را می خواهند انجام بدند اطلاعات دارند و می دانند . برخی نیز می دانند که “چطور”  باید آن کار را انجام دهند و عده ی بسیار کمی می دانند که “چرا” کاری را انجام می دهند !بر این اساس تکنیک و راز حلقه طلایی متولد می شود.در حقیقت حلقه طلایی سه حلقه مشابه وجود دارد که حلقه ی بیرونی آن “what” یا “چه چیزی” و حلقه میانی آن “how” یا “چطور” است و حلقه درونی آن “why” یا “چرا” می باشد.همه ی ما ازین حلقه ها استفاده می کنیم اما چرا برخی از کمپانی ها موفق تر هستند؟دلیل این اتفاق جهت ورود به حلقه و یا خروج از  حلقه هاست !در حقیقت شرکت و کمپانی های موفق همیشه از درون به بیرون می آیند یعنی از چرایی هر قضیه ای شروع می کنند ،مخاطب خود را آماده می کنند و این امر باعث درگیر کردن احساسات مخاطب و فعال شدن ذهن قدیم او می شود.بعد از آن شرکت ها اطلاعات فنی بعدی مثل چطور و چگونه را به مخاطب انتقال می دهند که در این مرحله ذهن منطقی مخاطبین را در نظر دارند اما بالعکس شرکت های عادی و معمولی از ناحیه “چه چیزی” که ناحیه منطق هست شروع می کنند.یعنی ما با منطق می خواهیم محصول ، خدمات و هر قضیه ی دیگری را توضیح دهیم که متاسفانه این مسیر باعث بسته شدن گارد مشتری می شود و به هیچ عنوان احساسات مخاطب درگیر نمی شود و درنتیجه تلاش ما بی نتیجه می ماند و فروشی نیز صورت نمی گیرد.

سینما کارآفرینی 76

بعد از فیلم آقای شهبازی توضیحاتی درباره ی تقسیم بندی ذهن دادند و گفتند : ذهن ما از سه ناحیه تشکیل شده است.ذهن جدید که ذهن منطقی ماست و تحلیل اعداد نیز در این ناحیه انجام می گیرد.ذهن میانی که ذهن احساسات و عواطف هست و ذهن قدیم ذهن کنترل کننده عوامل حیاتی است.در نتیجه اگر بتوانیم روی ذهن قدیم و ذهن میانی مخاطب تاثیر بگذاریم در جذب مخاطب موفق بوده ام.ایشان در ادامه درباره احساسات و چگونگی صحبت از “چرایی” و صحبت از ناحیه عواطف و احساسات جای این که  از خواص کار و ویژگی و برنامه هایمان صحبت کنیم موارد مهمی را ذکر کردند.یکی از عواطفی که در جلسه نیز مطرح شد احساس مهم بودن برای مخاطب است که همیشه سعی می کند به هر نحوی خود را مهم جلوه دهد.احساس دیگر حس تنوع یا سورپرایز شدن است.حس بعدی اطمینان است که افراد برای به دست آوردن آن سال ها کار می کنند،درس می خوانند و حتی برای بدست آوردن حس اطمینان دیگران را کنترل می کنند و چند عاطفه ی دیگری که در ما وجود دارد و به طور کامل درباره آن ها صحبت شد.تمام این عواطف برای انسان ها وجود دارد اما میزان و اولویت این احساسات  برای هر فرد متفاوت است.یکی احساس اطمینان را در اولویت دارد و یک نفر احساس تنوع و سورپرایز شدن و… .

سینما کارآفرینی 76

بعد از آن آقای شهبازی درباره نمودار انتشار نوآوری صحبت کردند . قسمتی از این نمودار از نوجویان یعنی افرادی که حس تنوع و سورپرایز شدن در آن ها بیشتر است و قبل از سایرین محصول را خریداری می کنند که تقریبا ۲/۵ درصد افراد را شامل می شودقسمت بعد که ۱۳/۵ درصد هستند     هستند.قسمت بعدی که بخش بیشتری از نمودار یعنی ۳۴ درصد را دربر می گیرد ، پذیرندگان اولیه هستند و تا زمانی که نوجویان کاری را انجام ندهند آن ها هم انجام نمی دهند و منتظر نظر نوجویان برای تایید هستند.عده ی بعدی نیز ۳۴ درصد از نمودار هستند که پذیرندگان ثانوی که تقریبا مثل پذیرندگان اولیه هستند،  نام دارند و حس اطمینان آن ها از گروه اول و دوم بیشتر است و گروه بعدی  ۱۶ درصد جامعه را شامل می شود که حس اطمینان بسیار بالایی دارند که محصولات قدیمی را همچنان استفاده می کنند.

منحنی قانون انتشار نوآوری

بعد از اتمام تحلیل فیلم سینما کارآفرینی ۷۶ ، مدیران،کارآفرینان و افراد حاضر درباره ی تجربیات خود در بازار فعلی ، شرکت های خود و رقیبان شروع به گفتگو کردند.

 

سینما کارآفرینی 76
سینما کارآفرینی 76

گزارش سینما کارآفرینی هفتاد و شش

بخشی از نظر و صحبت آقای باقری مدیر فروشگاه های لوکس فروشی شاین:
قبل از هر کاری و فروش در کسب و کار خودشان، ابتدا حسی خوب برای مشتری بوجود میاورند تا مشتری احساس راحتی کند. هیچ کدام از فروشندگان قصد فروش به مشتری ندارند. و پس از انتخاب یکی محصول توسط مشتری ، به توضیحات محصول می پردازند.

 

دکتر طاهرپور مدرس بازاریابی و برندینگ در دانشگاه:
در رابطه با حلقه های طلایی سایمن سینک می گوید باید نگاهی درونگرا داشته باشیم به این معنا که به هر چیزی از درون به بیرون نگاه کنیم، نگاهی به درون مشتری!
بازاریابی تا سال ۲۰۱۰ به این شکل تعریف می شد: بازاریابی به مشتری کمک می کند تا نیازهایش رفع شود.

و بعد از ۲۰۱۰ : بازاریابی خلق و تبیین ارزش برای مشتری تعریف می شود.
اگر می خواهیم موفق باشیم باید ببینیم مصرف کننده چه نیازهایی دارد و نیازهای خود را چطور به ما القا می کند! در حال حاضر ملاک انتخاب محصول کیفیت نیست، مجصولات باید با کیفیت باشند. در بازاریابی عصبی باید تمام حواس پنجگانه مشتری در گیر شود.

در بحث نمودار انتشار نوآوری بخشی مخاطبانمان رو شناسایی کنیم و ببینیم کدام یک از آنها در کجای این نمودار قرار دارند.برای معرفی یک محصول جدید بهتر است روی نوجویان و پذیرندگان آغازین تمرکز کنیم.

گزارش سینما کارآفرینی هفتاد و شش گزارش سینما کارآفرینی هفتاد و شش

خانم تقدیری: کارشناس فروش شرکت مینی کامپیوتر
در رابطه با انتخاب رهبران بازار و تاثیر گذاری آن ها در فروش می گوید: برای فروش مینی کامپیوترها به دانشگاه ها، ابتدا دانشگاه های کوچک را هدف خود قراردادند و با پرزنت محصولات خود به آن ها نتوانستند فروش مطلوب و مورد انتظار را داشته باشند،در مرحله بعد تصمیم به ارائه نمونه محصولات خود به صورت رایگان در چند روز به یکی از دانشگاه های بزرگ و دولتی گرفتند. یکی از بهترین محصولات خود را به عنوان نمونه و تست به صورت رایگان در اختیار دانشگاه قراردادند و نتیجه منجر به عقد قرارداد خوبی با آن دانشگاه شد و به عنوان دانشگاهی که رهبر بازار خود بود، باعث شد محصولات خود را به سادگی به دانشگاه های دیگر نیز ارائه کنند.

گزارش سینما کارآفرینی هفتاد و شش گزارش سینما کارآفرینی هفتاد و شش

مهندس اکبرزاده مدیر عامل شرکت آی تی:
اینکه باورهای مشتری شما با باورهای شما یکی باشد، بازدهی کار و ارائه خدمات خیلی بهتر و بیشتر می شود. آقای اکبر زاده به گفتن مثالی از فعالیت های فروش خود ادامه می دهد که با ایجاد حس خوب و باور درست در مشتریان، خدمات شرکت خود را ارائه می دهد.

آقای رمضانیان سرپرست امور مشتربان درشعبه سرپرستی بانک کشاورزی :
در رابطه با رهبران بازار ضرب المثل ؛ کد خدای ده را ببین و روستا رو داشته باش ؛ می زنه و ادامه می دهد: شاید نو جویان کسانی هستند که دوست دارند مهم به نظر بیایند. اما در حوزه خدماتی ایشان با در نظر گرفتن رهبران بازار، معتمدین هر محل بودند توانستند خدمات خود را به خوبی ارائه دهند.
در رابطه با مشتریان سخت خود ، با بازگو کردند اهداف وچشم انداز بانک خود در ارائه خدمات بانکی به مردم، باور و حس مشتری را با باورهای خود همسو می کنند و خدمات خود را به آن ها ارائه می کنند.

گزارش سینما کارآفرینی هفتاد و شش گزارش سینما کارآفرینی هفتاد و شش گزارش سینما کارآفرینی هفتاد و شش گزارش سینما کارآفرینی هفتاد و شش

خانم صدف رحمانی کارشناس مدیریت:
بری موفقیت ضروری است ، کسانی را برای استخدام پیدا کنیم  که باورهایی همسو با باورهای ما داشته باشند. و این مساله در بازار و شرکت های موفق کاملا مشهود است.

آقای مهندس مشمول مدیر عامل شرکت طراحی وب سایت:
تاکید این فیلم بر احساسات بود. همه انسان ها به دنبال حس خوب هستند. و در هر رابطه ای مثل فروش ، دوستی و حتی ازدواج ،حس خوب هست که رابطه را حفظ می کند.
با زدن مثالی که در فیلم آورده شده بود ادامه می دهد: باید هدف اصلیمان را بدانیم و مهمتر از آن اینکه بهش باور داشته باشیم. باید بدانیم که هدفمان چی هست و کجا می خواهیم برویم.

سینما کارآفرینی 76
سینما کارآفرینی 76

گزارش سینما کارآفرینی هفتاد و ششگزارش سینما کارآفرینی هفتاد و ششگزارش سینما کارآفرینی هفتاد و ششگزارش سینما کارآفرینی هفتاد و شش

 در انتهای تحلیل و گفتگوی این فیلم جناب آقای مهندس ایمان حیدری ، مشاور و مربی کسب و کار ضمن توضیح و شرح فعالیت های راهکار کوتاه و ایران تد اکس به معرفی وب سایت ایران تداکس به عنوان مرجع سخنرانی های تد با دوبله فارسی پرداختند و نحوه ی استفاده از خدمات این سایت را به حضار آموزش دادند.

با تشکر از تمام عزیزانی که در نشست ۷۶ سینما کارآفرینی حضور داشتند.

گزارش سینما کارآفرینی هفتاد و شش گزارش سینما کارآفرینی هفتاد و شش گزارش سینما کارآفرینی هفتاد و ششگزارش سینما کارآفرینی هفتاد و ششگزارش سینما کارآفرینی هفتاد و ششگزارش سینما کارآفرینی هفتاد و ششگزارش سینما کارآفرینی هفتاد و شش

8 دیدگاه ها

  1. صبا گفت:

    واقعا ازتون ممنونم

  2. مرضیه گفت:

    با سلام ممنون از سایت خوبتون و ویدیوهای دوبله شدتون
    می خواستم بدونم چطور می تونم در این جلسات شرکتم و اینکه شما کدوم شهر هستید؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *