قالب وردپرس

گزارش سینما کارآفرینی هفتاد و هشت

چگونه رهبران بزرگ الهام بخش می شوند
۲۴ مرداد ۱۳۹۶
گزارش سینما کارآفرینی هشتاد
گزارش سینما کارآفرینی هشتاد
۲۲ شهریور ۱۳۹۶
گزارش سینما کارآفرینی هفتاد و هشت

سینما کارآفرینی ۷۸

گزارش سینما کارآفرینی هفتاد و هشت

 

سینما کارآفرینی با جمعی از مدیران و کارآفرینانی که همواره برای ارتقا فردی و سازمانی تلاش می کنند  از دو سال گذشته تا کنون به صورت جلساتی گفتگو محور همراه با فیلم های آموزشی در حیطه کسب و کار و کارآفرینی برای بهبود اکوسیستم شرکت های نوپا یا همان استارتاپی ها اجرا شده و این گزارشی از هفتاد و هشتمین جلسه ای است که برای جمعی از اساتید ، مدیران ، کارآفرینان و علاقه مندان به مباحث کسب و کار در تاریخ ۹۶/۵/۲۴ برگزار شده است.

گزارش سینما کارآفرینی هفتاد و هشت

گزارش سینما کارآفرینی هفتاد و هشت

گزارش سینما کارآفرینی هفتاد و هشت

در ابتدای جلسه آقای مهندس مهدی شهبازی ، مشاور و مدرس کسب و کار ، مروری بر جلسه ی قبل انجام دادند.ایشان اشاره کردند که مشتری قلب هر کسب و کاری است و اگر محصول ما نتواند نیاز مشتری را برطرف کند و مشکلات او را حل نکند فروشی هم وجود نخواهد داشت.در حقیقت بهترین راه فروش محصول ، کمک گرفتن از خود مشتری است.یعنی برای طراحی و تکمیل محصول از نظر مشتریان استفاده کنیم.بعد از آن مقدمه ای بر زیبایی و تاثیرگذاری آن روی مشتری گفتند و نظر افراد را درباره ی زیبایی پرسیدند.نظر یکی از شرکت کنندگان جلسه:

آقای چوپانیان،مدرس کسب و کار:زیبایی سه رکن اصلی دارد.اول باید چشم نواز باشد،دوم دل نواز و سپس روح نواز و ادامه دادند که همه ی کسب و کارها و همه ی محصولات این سه مورد را در کنار هم ندارند.ایشان اشاره کردند که زیبایی می تواند مزیت رقابتی هم باشد.به طور مثال ماشین MVM در نظرشان چشم نواز و دل نواز بوده اما به دلیل نبودن تولید ملی دیگر روح نواز نبود.

در ادامه آقای شهبازی درباره ی فیلم این جلسه و سخنران گفتند: ریچارد سیمور از معروف ترین طراحان صنعتی دنیا و نویسنده ی چندین کتاب و برگزارکننده ی تد های مختلف بوده است و همچنین با برندهای معتبری در دنیا همکاری داشتند.ایشان کارشناس این برنامه،آقای مشمول،طراح گرافیست و توسعه دهنده ی وب را معرفی و حضار را به دیدن فیلم دعوت کردند.

آقای مشمول نیز  توضیحاتی درباره بیوگرافی سخنران ارائه کرد و حضار با یک مقدمه کوتاه به استقبال نمایش فیلم رفتند.

بعد از فیلم مهندس مشمول توضیحاتی درباره مفهرم زیبایی و درک آن ارائه کردند. ایشان گفتند که زیبایی یکی از مفاهیم پیچیده و مورد نزاع بشر بوده است . رسیدن به یک درک و تعریف مشترک از مفهوم زیبایی همواه مورد توجه بشر بوده است.
در ابتدا زیباشناسی یکی از رشته های فلسفه بوده و فلاسفه عموماً زیبایی را یک امر ذاتی برای اشیاء یا پدیده‌ها می دانستند بعد از قرن هجدهم مباحث زیباشناسی بسمت روانشناسی سوق یافت و زیبایی از سمت ابژه به سمت سوبژه منتقل شد، یعنی فارغ از اینکه موضوعی که به آن نگریسته می شود، زیبایی در ذهن آن شخصی است که به آن می نگرد.

 

این درک جدید از زیبایی و زیبا شناختی مشخص نمود که لایه های اطلاعاتی از اشیا و پدیده ها و دانش افراد نسبت به اشیا، موضوعات و پدیده ها تاثیر فراوانی در ادراک زیبایی دارند…
در ادامه برای رسیدن به یک تعریف مشترک از زیبایی، تعاریفی از فلاسفه و بزرگان تاریخ مطرح شد. از نظر ایشان شاید آنچه را که بتوان به عنوان تعریف جامع زیبایی در یک کلمه عنوان کرد، نظم است. یعنی زمانی که همه عناصر یک کل، در جای صحیح خود باشند، آن کل زیباست، ولی برای شاید برای توصیف و درک بهتر زیبایی هارمونی مفهوم قابل درک تری داشته باشد.
برای درک این موضوع یک قطعه موسیقی را در نظر بگیرید. شاکله این قطعه ، هفت نت آشنای دو، ر، می، فا و …. است که هر یک از نت ها وقتی در جای صحیح خود قرار میگیرند تشکیل یک کل زیبا را می دهند. در عین اینکه هر نت با نت قبل و بعد خود در ارتباط است، از نت ابتدا تا انتها نیز در ارتباط است و این عین زیبایی ست.

 

سپس به این موضوع پرداخته شد که چگونه می توانیم از زیبایی در جهت رشد کسب وکار خود استفاده کنیم؟ برای ورود به این بحث لازم بود که ابتدا در مورد چگونگی فرآیند خرید توسط مشتریان صحبت شود و اینکه نحوه درک زیبایی توسط مشتریان چگونه است؟
در دیدگاه سنتی بازاریابی تصور میشد که مشتریان در یک فرآیند منطقی خرید خود را انجام می دهند. بر همین اساس شرکت ها بر مبنای فرم های نظر سنجی از مشتریان خود درباره محصول آینده خود و خصوصیاتی که مشتریان دوست داشتند محصولات خود را تولید می کردند، بعد از ارائه محصولی که بر اساس نظرات مشتریان تولید شده بود، استقبال چندانی از آن نشد! آنچه مشتریان در فرم های نظر سنجی عنوان می کرند صرفاً جواب های منطقی بود و نه لزوماً آنچه مشتریان واقعاً می خواستند!
به همین دلیل عملکرد مغز به هنگام خرید مورد توجه قرار گرفت و آزمایشات فراوانی برای درک عملکرد مغز به هنگام خرید انجام شد و دریافتند که در فرآیند خرید بیش از آنکه بخش جدید مغز که فرآیندهای منطقی را کنترل میکند ، تاثیر داشته باشد، بخش های میانی و قدیم مغز که کنترل احساسات و عواطف را بر عهده دارند ، موثرند.

 

در ادامه توضیح مختصری در مورد سه بخش عملکردی مغز یعنی بخش جدید، میانی و بخش قدیم مغز و همچنین بازار یابی عصبی ارائه شد.
افزودن ظرافت در طراحی محصول، توجه به فرم و محتوا و تعریف فرم بر اساس محتوا و همچنین و توجه به احساسات در طراحی، افزودن جزئیات به محصول، ارائه داستان محصول و ویژگی های محصول به عنوان لایه های اطلاعاتی ، درگیر کردن حواس پنجگانه مشتریان به هنگام خرید (استفاده از موسیقی، بوی خاص و … در زمان خرید)، افزایش دانش مخاطبان و مشتریان، پیوند محصول و برند با پدیده‌های انسانی، احساسی و خیرخواهانه و … به عنوان راهکارهای ترغیب احساسات مشتریان و درک بهتر مشتریان از زیبایی مطرح شد. از نظر ایشان زیبایی تاثیر خود را خواهد گذاشت حتی اگر مشتری در لحظه خرید به آن توجه نداشته باشد، چون زیبایی، بخشی از فطرت انسان است.

 

بعد از تحلیل کارشناس حاضرین سینما کارآفرینی هفتاد و هشت شروع به گفتگو درباره ی اهمیت زیبایی در کسب و کار کردند و تجربیات خود را با یکدیگر به اشتراک گذاشتند:

آقای باقری،مدیر فروشگاه های لوکس فروشی شاین : در دو لایه ی اصلی در زیبایی وجود دارد و مصداق ها و مفاهیم گوناگون اند.کالاها باید متناسب با مخاطب های آن منطقه و با توجه به دید آن ها نسبت به زیبایی باشد.

آقای جلا،مربی یوگای خنده : چند سال پیش که زیبایی وارد کسب و کار شده افراد برای خرید از آنچه نیاز دارند به آنچه میل دارند متمایل شدند.

گفتگوهای دیگری درباره ی بسته بندی محصول،مکان ارائه،رفتار پرسنل و موارد دیگری که در زیبایی اهمیت بالایی دارند مورد بحث قرار گرفت.

با تشکر از حضور شما عزیزان در هفتاد و هشتمین جلسه سینما کارآفرینی

ایران تداکس

گزارش سینما کارآفرینی هفتاد و هشت گزارش سینما کارآفرینی هفتاد و هشت گزارش سینما کارآفرینی هفتاد و هشت

گزارش سینما کارآفرینی هفتاد و هشت گزارش سینما کارآفرینی هفتاد و هشت

13 دیدگاه ها

  1. ممنون از آموزش هایی که قرار می دهید

  2. ممنون از مطالب خوبتون. به سایت کوچک ما هم سر بزنید

  3. مناقصه گفت:

    ممنون اطلاعات مفیدی بود

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *