قالب وردپرس

فیلم های TED چه فایده ای برای ما دارند

چرا مدیران باید TED ببینند
چرا مدیران باید TED ببینند
۱۶ آذر ۱۳۹۶
گزارش سینما کارآفرینی هشتاد و پنج
گزارش سینما کارآفرینی هشتاد و پنج
۱۸ آذر ۱۳۹۶
فیلم های TED چه فایده ای برای ما دارند

فیلم های TED چه فایده ای برای ما دارند

فیلم های TED چه فایده ای برای ما دارند

  • گفتگو با جناب آقای محمد علی چوپانیان (مشاور کسب و کار)

  • چرا باید فیلم های سخنرانی TED را ببینیم؟

  •  آقای محمد علی چوپانیان

  • مشاور کسب و کار

فیلم های TED چه فایده ای برای ما دارند
  • فیلم های TED چه فایده ای برای ما دارند

TED یک اشتراک گذاری تجربه است افرادی که در تد به عنوان سخنران هستند ، از تجربیات شخصی شان به عنوان یک آدم معمولی صحبت می کنند و شما مجموعه ای از تدها را که کنار هم بگذارید چیزی شبیه گفت و گو درمانی یا گفت و گوی گروهی می شود و می توانید با آن ارتباط برقرار کنید . در واقع برای شما اهمیتی ندارد شخص سخنران دکترا دارد ، استاد دانشگاه است یا … ، در هنگام سخنراتی تد او یک انسان معمولی است و شما با او همزاد پنداری داری می کنید.
 
من کسب و کار را از زندگی جدا نمی بینم یعنی اصطلاحی که عموماً به کار میبرم کار و زندگی است,و اگر شما تجربیات دیگران را که در حوزه کارشان هست در مقیاسی مثل فضای تد گوش دهید متوجه می شوید آن فرد سرشار از زندگی است و تحلیلی که از تجربه خودش ارائه می دهد و مطرح میکند منجر به موفقیتش در زندگی شده است.

محمد علی چوپانیان

این تجربه در حالت زنده و گفت و گوی گروهی ، اتفاق خوشایند تری است و وقتی شما راجع به تجربه ی یک فرد غایب صحبت و گفتگو می کنید با خودتان ممکن است بگویید من هم این کار را انجام دادم و همین نتیجه را گرفته ام یا بگویید در مورد شما نتیجه برعکس بوده است ، به این ترتیب این گفت و گو تکمیل می شود. در دنیا گفته می شود که اگر شما بتوانیدبا یک فرد ارتباط برقرار کنید (به صورت ارتباط فکری) همیشه می توانید از ذهنیت او استفاده کنید : یعنی همانطور که آقای ریچارد گوملت می‌گوید : مغز ما نرم افزاری دارد که شما می توانید اشخاص را بازسازی کنید.
خود آقای ریچارد گوملت می گوید وقتی من سخنرانی های مختلف افراد را گوش می‌دهم بعدها در خلوت خودم با آنها گفت و گو می کنم و حل مشکلاتم را از آنها می خواهم.
پس گفت و گوی گروهی و سخنرانی های تد می توانند به ما کمک کنند بعدها تجربیات جدید خودمان را بازسازی کنیم. من کسب و کار را از زندگی جدا نمی بینم یعنی اصطلاحی که عموماً به کار می برم کار و زندگی است ، و اگر شما تجربیات دیگران را که در حوزه کارشان هست در مقیاسی مثل فضای تد گوش دهید متوجه می شوید آن فرد سرشار از زندگی است و  تحلیلی که از تجربه خودش ارائه می دهد و مطرح میکند منجر به موفقیتش در زندگی شده است.
شما وقتی فیلمهای تد را تحلیل می کنید کسب و کاری را برای خودتان نقش می‌بندید و تجربه‌ای را وارد کسب و کارتان می کنید که بوی زندگی می دهد.
عموماً همه ی شما دیده‌اید در فیلم ها و سخنرانی های تد یک سری استانداردهای مخفی رعایت شده ، یکی از آن استانداردهای مخفی که من کشفش کردم این است که الزام کردم این سخنرانی ها منجر به زندگی شیرین بشود.

فیلم های TED چه فایده ای برای ما دارند  فیلم های TED چه فایده ای برای ما دارند  فیلم های TED چه فایده ای برای ما دارند فیلم های TED چه فایده ای برای ما دارند فیلم های TED چه فایده ای برای ما دارند

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *