قالب وردپرس

چرا باید فیلم های سخنرانی TED را ببینیم؟

حل مشکلات اجتماعی با کسب و کار
حل مشکلات اجتماعی با کسب و کار
۲۸ آبان ۱۳۹۶
تاثیر فیلم های سخنرانی تد در کسب و کارها
۲ آذر ۱۳۹۶
چرا باید فیلم های سخنرانی TED را ببینیم؟

چرا باید فیلم های سخنرانی TED را ببینیم؟

چرا باید فیلم های سخنرانی TED را ببینیم؟

چرا باید فیلم های سخنرانی TED را ببینیم؟

  • جمیل نیک اندیش

  • مشاور و راهبر کسب و کار

  • موسس رویداد کارآفرینی دانش آموزی رکاد

چرا باید فیلم های سخنرانی TED را ببینیم؟

گفتگو با جناب آقای جمیل نیک اندیش (مشاور و راهبر کسب و کار)

 

  • چرا باید فیلم های سخنرانی TED را ببینیم؟

در یک جمله اگر بخواهم بگویم:هرکسی که بخواهد در حوزه ی خودش حرفه ای باشد باید هرروز یک فیلم تد در حوزه ی حرفه و کسب و کار خودش ببیند.این دیدگاهیست که من به آن رسیدم.
به دلیل اینکه در تد جدیدترین و تاپ ترین ایده ها جمع آوری شده و رایگان در اختیار همه است و میشود از آنها استفاده کرد و  این امکان را فراهم میکند که هرکس اطلاعات خودش را افزایش دهد.

 

  • چرا به جلسات گفتگو محور و تحلیل فیلم ،مثل سینما کارآفرینی برویم؟

گفتگو در حال حاضر ابزاری بسیار مهم برای نوآوریست.

یعنی ما در ابزارهای نوآوری به گفتگو میپردازیم.گفتگو نیز خود متد های بسیار زیادی دارد.برای مثال ما در جهان متدی داریم به اسم “هنر میزبانی گفتگوی موثر”. به این منظور که چگونه میشود گفتگو شکل بگیرد و به چه صورت میتوان گفتگو ها را به نوآوری نزدیک کرد متد طرحی کرده اند.و بطوری است که در تمام جهان برای آنها نمایندگی دارد.
دانشگاه باید محل تولید علم و دانش باشد که نیست! به همین دلیل نیاز است که بخش های خصوصی مانند ایران تداکس که به زیبایی در حال فعالیت است دست به کار شوند و بطور حرفه ای گفتگو را با یافته های جدید تد ترکیب کنند تا به یافته های جدیدی نیز دست پیدا کنیم

جمیل نیک اندیش

این متد ها هدفشان اینست که ما بتوانیم از گفتگو کردن برای حل مشکلات خودمان استفاده کنیم .همچنین از گفتگو میتوانیم برای همه ی کارهایی که میخواهیم انجام دهیم و همه ی دانشی که برای راه اندازی کسب و کارمان نیاز داریم میتوانیم بهره ببریم.حتی یک دیدگاه اینست که اگر بخواهیم  به اندازه ی فردی که در یک حوزه برنده ی جایزه ی نوبل شده است اطلاعات جدید به دست آورد  میتوان با دور هم جمع کردن پنج نفر با آنکه در آن حوزه خیلی حرفه ای  و تخصصی نباشندو،با گفتگو کردن آنها دانشی تولید کرد که از فردی که نوبل گرفته نیز بیشتر باشد.و این اعتقاد نیز وجود دارد ،آتش منشا تمدن است به این دلیل است که آتش باعث دور هم جمع شدن و گفتگو کردن افراد با یکدیگر شد که همین گفتگو ها منجر به شکل گیری تمدن شد.
و من فکر میکنم این یک مهارتیست که ما فراموش کردیم و یا آن را کسب نکردیم و باید عزممان را جزم کرده و بصورت جدی این مهارت را فرابگیریم و آن را به فرزندانمان نیز آموزش دهیم،گفتگو کردن یک هنر است و ما هرچقدر این هنر را بیشتر تمرین کنیم بیشتر آنرا فرامیگیریم. در دنیا از این هنر بسیار استفاده میشود اما ما متاسفانه خیلی روی این مبحث کار نکرده ایم و امروزه نیاز بسیار شدید ی در این دسته وجود دارد که ما بتوانیم روی تقویت هنر گفتگوی خودمان کار کنیم.
نظر من اینست که وقتی تد را با گفتگو ترکیب میکنیم یعنی یک موضوع تد را طرح میکنیم و تد مباحث جدید آن موضوع را برای ما ارائه میدهد و سپس ما در آن مورد گفتگو میکنیم حتی میتوانیم خودمان دانش هایی را خلق کنیم که در دنیا نباشد و وجود خارجی نداشته باشد و یا چیزی را خلق کنیم که نیاز روز ماست .متاسفانه دانشگاه های ما از این بحث فاصله گرفته اند . دانشگاه باید محل تولید علم و دانش باشد که نیست! به همین دلیل نیاز است که بخش های خصوصی مانند ایران تداکس که به زیبایی در حال فعالیت است دست به کار شوند و بطور حرفه ای گفتگو را با یافته های جدید تد ترکیب کنند تا به  یافته های جدیدی نیز دست پیدا کنیم.

چرا باید فیلم های سخنرانی TED را ببینیم؟ چرا باید فیلم های سخنرانی TED را ببینیم؟ چرا باید فیلم های سخنرانی TED را ببینیم؟ چرا باید فیلم های سخنرانی TED را ببینیم؟ چرا باید فیلم های سخنرانی TED را ببینیم؟ چرا باید فیلم های سخنرانی TED را ببینیم؟ چرا باید فیلم های سخنرانی TED را ببینیم؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *